« Вторник Октябрь 10, 2017 »
Втр

8 верасня 2017 года а 17 гадзіне ў выставачнай зале аб'яднанага краязнаўчага музея (вул. Савецкая, 132) адбудзецца адкрыццё выставы "Фарбы Палесся".

Выстава “Фарбы Палесся” – гэта своеасаблівая справаздача мастакоў Мазыршчыны за год творчасці. Яна адлюстроўвае ўзровень стану выяўленчага мастацства ў рэгіёне. Мэтай выставы з’яўляецца падтрымка інтарэсу да мастацтва, прапаганда творчасці мастакоў розных стыляў, а таксама знаёмства з імёнамі маладых мастакоў.

Выставка ростовых фигур.

с 14 сентября в первом зале картинной галереи расположились необычные работы питерской художницы Марины Быковой. В основном это копии работ всемирно известных художников К. Брюллова, К. Моне, Ренуара, Д. Соломенникова, Щедрина и др. Будучи студенткой знаменитой "Мухинки", Марина, как и все студенты, уделяла много времени изучению и созданию копий разных произведений живописи. Сегодня есть возможность не только полюбоваться хорошо оформленными копиями работ, но, возможно, и высказаться в отношении качества и прочтении живописи разных веков.